K výstavě Bzukot školních zahrad nabízí Národní pedagogické muzeum J. A. Komenského nový edukační program nejen pro školní skupiny, ale i pro volnočasová zařízení nebo příměstské tábory.
Řízený devadesátiminutový program seznamuje žáky s podobou a způsoby využití školních zahrad v minulosti, nabízí prostor k zamyšlení nad vztahem našich předků k přírodě a inspiruje k vytváření vlastních postojů k ekologickým tématům v moderní době.
Zážitkovým způsobem žáci prozkoumají život zahrady nad povrchem i pod povrchem, přiblíží si způsob života včel, dotknou se různých druhů obilovin, porovnají druhy zeleniny a dřevo ovocných stromů, půdní druhy a typy. Setkají se s osobností Eduarda Štorcha, jednoho z hlavních propagátorů přírodní školy, a s jeho projektem Dětské farmy.
Program zahrnuje dialogickou prohlídku výstavy, samostatnou práci s prvky badatelské výuky, řešení interaktivních úkolů za využití různých smyslů. Vede žáky ke spolupráci a odvaze formulovat vlastní názor. Více informací naleznete na webu muzea www.npmk.cz