březen 2020

Muzeum fantastických iluzí

Nejslavnější český kouzelník Pavel Kožíšek si splnil svůj letitý sen a otevřel Muzeum fantastických iluzí. „Roky sbírám staré optické iluze a kamarádi, když to viděli, tak mi z legrace řekli, že bych si už měl otevřít muzeum. Tak jsem to udělal. V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 100 interaktivních a hlavně zábavných exponátů.“

Slavnostní otevření si nenechala ujít moderátorka Iveta Vítová s dcerou Anetkou. „Udělaly jsme si vtipnou fotku, jak nás dinosaurus ve svých pařátech odnáší do hnízda nebo jak nás alchymista uvěznil ve středověké laboratoři.“ Zpěvačka Heidi Janků se prošla hlavou dolů po stropě místnosti. Když se potom viděla na fotce, tak pouze konstatovala „Tak to je fakt neskutečně efektní.“ Herec Václav Upír Krejčí všechny přítomné překvapil, když odhodil košili a pózoval jako polonahá baletka. „S dcerou Kristianou se nám líbila zrcadlová místnost, kde se na sebe díváte v zrcadle a je tam někdo jiný.“ Herec Pavel Trávníček si vyzkoušel magickou místnost, která člověka promění v trpaslíka nebo obra. „Je to opravdu fascinující a strhující svět optických klamů“.

Kmotrou Muzea fantastických iluzí byla moderátorka Iveta Toušlová. „Dýchne zde na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí. Líbí se mi, že je to muzeum, kde si můžete na vše sáhnout a vyzkoušet si, jak optické klamy fungují.

Největší muzeum trikových iluzí v Praze je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Nejzábavnější muzeum v Praze najdete ve Vodičkově ulici u Václavského náměstí.

Více: www.muzeumfantastickychiluzi.cz

–PR–