září 2021

Deafember – měsíc osob se sluchovým postižením

Jelikož je září velmi významným měsícem v dějinách a kultuře neslyšících, rozhodl se Tichý svět v roce 2020 zavést tradici Deafemberu – měsíce osob se sluchovým postižením. V letošním roce bude současně v termínu od 17. 9. do 26. 9. probíhat partnerská akce Týden komunikace osob se sluchovým postižením, kterou organizuje sdružení Orbi Pontes.

V průběhu celého září bude veřejnost skrze videa, články, fotografie a všemožné akce informovaná o tématech spojených s rozmanitým světem osob se sluchovým postižením.

Součástí Deafemberu bude opět i Motýlková výzva pro veřejnost. Každý, kdo bude chtít komunitu lidí se sluchovým postižením podpořit, se bude moci zapojit tím, že se kdykoliv a kdekoliv vyfotí, jak ukazuje znak motýla, a pokud bude chtít, zveřejní svou fotografii na sociálních sítích s hashtagem #deafember. A proč vlastně motýl? Stačí se podívat na logo Deafemberu!

I v tomto roce bude opět možné pořídit si ozdoby a placky s motýly na akcích pro veřejnost, které se budou v rámci kampaně konat po celé republice.

www.tichysvet.cz